535 007 003     Pon-Pt 8:00-16:00

Stolik kawowy czy ława? Co lepsze do pokoju dziennego?

23-10-2020

Zarówno stylowy stolik kawowy okrągły, jak również drewniana ława ze szklanym blatem potrafią odmienić wygląd salonu i nadać mu charakteru. Są to funkcjonalne meble, które tak naprawdę nie muszą się wzajemnie wykluczać. Idealnie sprawdzają się w strefie relaksu i za ich pomocą można uzyskać oryginalną aranżację. Na co zatem postawić? Na stolik kawowy biały czy też może ławę z litego drewna?

stolik kawowy biały

Stoliki kawowe czy też ławy do salonu?

Ławy i stoliki kawowe są niezbędnymi meblami w każdym domu, a szczególnie w salonie. Dzięki bogatemu asortymentowi możemy przebierać w kształtach, formach i kolorach, co pozwala nam dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Dla osób ceniących sobie klasyczne rozwiązania, sprawdzą się stylowe ławy wykonane z drewna, szkła czy chromowanych elementów. Jeśli dysponujemy przestronnym pokojem dziennym, to z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie właśnie w ławę, która jest większa. Podobnie jest w przypadku większej liczby domowników. Jako, że jest ona długa i wąska, może posłużyć za dodatkowy stolik, siedzisko czy nawet półkę na ozdoby i dodatki tekstylne. Ławy dostępne są w wersji rozkładanej czy dwupoziomowej oraz podnoszone i z regulowaną wysokością. Niektóre modele posiadają oryginalne zdobienia, zostały wyposażone w półki czy też nawet szuflady.

Stoliki kawowe są idealne do małych wnętrz, gdyż nie przytłaczają, wtapiają się w otoczenie i dobrze komponują się z pozostałymi meblami. Jeśli stawiamy na niebanalne rozwiązania, to możemy wyposażyć salon w stoliki kawowe w futurystycznych kształtach. Świetnie sprawdzą się eleganckie stoliki wykonane z naturalnych materiałów, jak również owalne czy okrągłe stoliki kawowe. W wersji białej idealnie wkomponują się w pomieszczenie urządzone w stylu schabby chic, który charakteryzuje się łagodnością i ciepłem. Podczas kupowania mebli do salonu, należy zwrócić uwagę na ich kształt i materiał, z którego zostały wykonane. Jeśli chcemy wprowadzić do pomieszczenia świeżość i nowoczesność, to warto postawić na stolik kawowy z elementami szklanymi, drewnianymi i metalowymi.

Niezależnie od tego, na jaki mebel się zdecydujemy, powinien się on dobrze prezentować i być funkcjonalny.