Rozkładana sofa sercem małego salonu

12-04-2017

Nasz salon może pełnić kilka funkcji. Chyba najczęściej kojarzony jest z miejscem relaksu, odpoczynku albo aktywnej rozrywki. Gościmy w nim naszych bliskich, przyjaciół. Cieszymy się spotkaniami z różnych okazji. Sofa ma pomóc nam jak najbardziej komfortowo spędzić ten czas. Jakie sofy są najczęściej polecane?

Aranżacja salonu

Dobry wybór to podstawa

Czy będzie to sofa rozkładana, sofa rozkładana dwuosobowa, a może sofa z narożnikiem, zależy od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb. Zanim kupimy jakikolwiek model, powinniśmy się przyjrzeć dokładnie salonowi, w którym spocznie. Zaplanujmy nową aranżację pokoju z uwzględnieniem miejsca, w którym potencjalnie stać ma sofa. Być może warto będzie zmienić położenie innych mebli? Jak fotele będą zwrócone względem stołu lub zestawu kina domowego, gdy sofa dołączy do wystroju na stałe? Powinniśmy zadać sobie te wszystkie pytania i znać na nie odpowiedzi. Zmierzmy też bardzo dokładnie kąty, czy miejsca, w których sofa ma spoczywać.

Nie możemy polegać na rozpoznaniu wzrokowym wielkości sofy. Niestety bywa to bardzo mylne. Sklep meblowy ma powierzchnię znacznie większą niż większość salonów. Sofa, która jest tam ułożona, będzie wydawać się znacznie mniejsza, niż jest w rzeczywistości. Zwłaszcza jeżeli nasz salon jest mały, może to dać nieprzewidziane dla nas skutki. Szkoda przecież marnować czas na zwrot zakupu i dalsze poszukiwania.

Serce naszego salonu - piękna sofa

Bez wątpienia piękna sofa jest meblem, który w pierwszej kolejności przyciąga naszą uwagę, gdy wchodzimy do jakiegoś pokoju. Nie inaczej będzie z naszym salonem. Gdy będziemy poszukiwać idealnej sofy dla siebie, możemy zwrócić na tanie sofy rozkładane. Może przydać się nam możliwość spania na niej, jeżeli mieszkanie jest bardzo małe. To idealne rozwiązanie dla każdej kawalerki. Przyda się ona także innym. Przecież goście mogą czasem chcieć zostać u nas na noc. Zwłaszcza jeżeli wyraźnie zmęczyli się trudami podroży.

Kupując sofę zwróćmy uwagę, z jakich elementów się składa, złóżmy i rozłóżmy ją kilka razy jeszcze w sklepie. W końcu to my będziemy użytkować ją i warto, aby działała wyśmienicie. Czy jest to dla nas komfortowe i szybkie? Czy trwałość materiałów użytych w mechanizmie pozwoli na wieloletnie użytkowanie jej? Czy pasuje ona do reszty naszych mebli? Zapytajmy, jak długą gwarancję dostaniemy na nią? To bardzo ważne pytania. Sofę kupuje się zwykle na lata i chcemy, aby zakup był udany już za pierwszym razem. Potem będziemy mogli cieszyć się jej wspaniałym komfortem w zaciszu własnego mieszkania.