77 442 44 00     Pon-Pt 8:00-16:00

Odpowiedni fotel biurowy na nasze bolączki z kręgosłupem

12-02-2019

Każdy z nas na pewno doświadczył w swoim życiu jednego rodzaju bólu- pleców, a dokładniej kręgosłupa. Wynika to rzecz jasna z tego, że prowadzimy bardzo szybki tryb życia, rzadko kiedy odpoczywamy, dużo za to pracujemy, schylamy się i podnosimy ciężkie rzeczy. Podczas siedzenia nasz kręgosłup również może być obciążony, więc właściwie ciężko jest wskazać zawód, który ratowałby nas przed tymi problemami. Dzisiaj postanowiłam zatem rozważyć temat, na jaki fotel biurowy powinniśmy się zdecydować żeby odciążyć trochę nasze plecy.

Zacznijmy od tego, że na rynku możemy dostać standardowe krzesło biurowe, jakie za pewne miał każdy z nas. Inną i na pewno zdrowszą alternatywą jest fotel biurowy obrotowy ergonomiczny. Posiada on bowiem niezbędne elementy, które pomogą naszym plecom odpocząć. Przede wszystkim fotel biurowy obrotowy ergonomiczny ma dobrze wyprofilowane siedzisko. Możemy dzięki temu mieć pewność, że nasze plecy będą się znajdowały w odpowiedniej pozycji. Dodatkowo fotel biurowy obrotowy ergonomiczny możemy regulować, dzięki czemu każdy jego element jesteśmy w stanie dostosować do naszych indywidualnych potrzeb. Fotel biurowy obrotowy ergonomiczny posiada również regulowane siedzisko, co dodatkowo daje nam możliwości odpowiedniej regulacji oraz dostosowanie wysokości do konkretnego użytkownika.

 

Najważniejsze o czym powinniśmy pamiętać to fakt, że fotel biurowy obrotowy ergonomiczny musi być przede wszystkim dobrym podparciem dla naszego ciała. Pamiętajmy o tym, kiedy będziemy się decydować na fotel biurowy obrotowy ergonomiczny bowiem od niego między innymi będzie zależał przyszły stan naszego kręgosłupa.