535 007 003     Pon-Pt 8:00-16:00

Nowoczesne narożniki wypoczynkowe - czym kierować się przy wyborze?

02-09-2019

Wybór narożników wypoczynkowych w sklepach jest ogromny. Bardzo szybko można wybrać taki mebel do swojego mieszkania, ale warto jednak poświęcić temu zadaniu trochę czasu. W końcu jest to swego rodzaju długoterminowa inwestycja w naszą wygodę. Szukając odpowiedniego narożnika należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, tak aby wybrany mebel był możliwie jak najbardziej komfortowy, funkcjonalny i w maksymalnym stopniu spełniał nasze oczekiwania.

meble wypoczynkowe w salonie

Narożnik z funkcją spania czy bez?

Narożniki rozkładane z funkcją spania są świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy, aby nasz salon pełnił również rolę sypialni lub gdy zależy nam, aby mieć w swoim mieszkaniu dodatkowe łóżko dla gości. Jeśli nie mamy takich potrzeb możemy wybrać bardziej designerski mebel, który będzie nam służył jedynie jako miejsce relaksu np. przed telewizorem.

Wymiary narożnika

Narożniki zazwyczaj zajmują bardzo dużą część pomieszczenia, w którym się znajdują. W związku z tym przy wyborze tego typu mebla bezwzględnie należy wziąć pod uwagę jego wymiary, tak aby jak najlepiej dostosować go do powierzchni pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Narożniki nowoczesne zazwyczaj są meblami modułowymi. Są one świetną opcją dla mniejszych wnętrz, ponieważ można je dowolnie ustawiać i łatwiej jest je dostosować do dostępnej powierzchni. Dobierając rozmiar narożnika warto wziąć pod uwagę ilość osób, które będą z niego korzystać. W przypadku większych rodzin oczywiście lepszą opcją będzie duży mebel. Z kolei narożnik mały będzie idealny dla jednej lub dwóch osób.

Rodzaj tapicerki

Obicia mebli wypoczynkowych wykonywane są z różnego rodzaju tkanin, a także naturalnych i sztucznych skór. Dla osób, którym zależy na tym, aby narożnik był łatwy w utrzymaniu w czystości, wytrzymały i odporny na zabrudzenia idealną opcją będzie narożnik z tapicerką, wykonaną z tkanin szenilowych. Z kolei obicia skórzane, zarówno te naturalne, jak i sztuczne, bardzo dobrze się prezentują, ale są znacznie trudniejsze w utrzymaniu i powinny być czyszczone za pomocą specjalnych środków.

Wybierając odpowiedni narożnik należy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością i wygodą użytkowania mebla. Jednak nie bez znaczenia są również walory estetyczne. Warto wybrać narożnik, który będzie świetnie komponował się z danym wnętrzem i samym swoim wyglądem będzie zachęcał do wypoczywania na nim.