535 007 003     Pon-Pt 8:00-16:00

Narożnik do salonu - o czym warto pamiętać?

13-08-2020

Narożnik to niezwykle komfortowy mebel wypoczynkowy, który z racji swojej funkcjonalności cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Jednak odpowiedni narożnik do salonu powinien nie tylko zwracać uwagę swoim designerskim wyglądem, ale również być praktyczny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Jakie kwestie należy zatem brać pod uwagę przy wyborze narożnika do salonu?

Narożnik do salonu

Rozmiar narożnika

Narożnik to mebel, który zajmuje we wnętrzu dość sporo przestrzeni. Dlatego też, tak istotne jest by przy jego wyborze kierować się przede wszystkim wielkością danego pomieszczenia. W niewielkich pokojach najlepiej będzie prezentował się minimalistyczny narożnik, z kolei we większym wnętrzu można pozwolić sobie na bardziej okazały mebel, jak chociażby narożnik modułowy, który umożliwia łączenie poszczególnych elementów mebla w dowolny sposób.

Warto pokreślić, iż mebel ten jest dostępny zarówno jako narożnik prawostronny, jak i narożnik lewostronny, dzięki czemu możliwe jest jego swobodne dopasowywanie do specyfiki danego wnętrza.

Wykonanie stelaża i wypełnienia

Dla jakości narożnika, bardzo istotny jest materiał, z jakiego został wykonany jego stelaż. Stelaż najczęściej wykonuje się z litego drewna lub płyt meblowych, a niekiedy również ze stali. W kwestii wypełnienia, producenci wykonują go przede wszystkim ze sprężyn falistych, bonellowych, kieszeniowych lub z elastycznych taśm siedziskowych. Różnią się one między sobą ceną i wytrzymałością, dlatego też, jeśli zależy nam na długiej żywotności mebla, warto wybierać stelaże i wypełnienia wysokiej jakości.

Tapicerka narożnika

Nie mniej ważnym elementem każdego narożnika jest wybór jego obicia. W ofercie znaleźć można narożniki z obiciem z tkanin, skóry naturalnej bądź skóry sztucznej. Należy pamiętać, iż niektóre materiały są bardziej, inne natomiast miej odporne na uszkodzenia i zabrudzenia. Dlatego, w tym miejscu należy zastanowić się, czy zależy nam przede wszystkim na wyglądzie czy też funkcjonalności mebla.

Ponadto, aby narożnik jak najdłużej zachował swój nienaganny stan i wygląd, istotne jest właściwe zabezpieczenie jego tapicerki. Najlepiej w tym celu sprawdzi się stylowa narzuta na narożnik lub praktyczny pokrowiec na narożnik.

Funkcje dodatkowe

Narożnik to obecnie mebel, który nie tylko zapewnia komfortowy wypoczynek w salonie. W ofercie producentów można znaleźć modele z dodatkowymi funkcjonalnościami, jak chociażby funkcja spania, ukryte schowki czy dodatkowe półki. Są to rozwiązania praktyczne, które istotnie zwiększają możliwości tego mebla, a także czynią go znacznie bardziej użytecznym.