535 007 003     Pon-Pt 8:00-16:00

Narożnik czy sofa do małego salonu?

14-07-2019

Wybór pomiędzy sofą a narożnikiem nie jest oczywisty. A pytanie na temat tego, który z tych dwóch mebli będzie lepszy do salonu, pojawia się bardzo często na forach wnętrzarskich. Prawda jest taka, że zarówno jeden, jak i drugi mebel ma swoje plusy, które warto rozważyć indywidualne. I tylko wtedy okaże się, czy dany mebel będzie najbardziej odpowiedni dla naszego wnętrza.

Czym się różnią sofy i narożniki?

Narożnik i sofa to dwa meble, które mają nam służyć jako miejsce do odpoczynku, relaksu, czy też drzemki, a nawet jako mebel sypialny dla gości. Sofa należy do mebli zajmujących nieco mniej przestrzeni, dlatego o wiele łatwiej jest ją umiejscowić w mniejszym pokoju. Z kolei narożnik jest bardziej obszerny, ale również daje większe możliwości co do aranżacji mieszkania, jak i funkcjonalności. Uznaje się go za bardziej komfortowy, a spocząć na nim może więcej gości.

Na co zwracać uwagę przy wyborze mebla?

Pierwszą kwestią, która na pewno rzuci nam się w oczy, jest bezsprzecznie design. To od niego będzie w dużej mierze uzależnione jest to, czy w ogóle weźmiemy dany mebel pod uwagę jako potencjalny zakup. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyny faktor, o którym powinniśmy pamiętać przy wyborze. Nie mniej ważny jest również komfort użytkowania. Zanim zdecydujecie się na konkretny model, zwyczajnie go wypróbujcie. Nie jest to w żadnym przypadku faux-pas, gdyż jest to jedyny sposób, na sprawdzenie, czy jest on dla Was odpowiedni. Zapewniamy, że po kilku minutach będziecie mogli wytypować najlepsze dla Was modele.

Kiedy wybrać sofę?

Sofa to mebel idealny dla małych pomieszczeń. Zdecydowanie sprawdzi się, jeśli nie przesiadujemy sporo przed telewizorem, a w domu nie ma dużo mieszkańców. Jeśli preferujemy drzemki w salonie, to z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie sofa z funkcją spania.

Kiedy narożnik?

Narożnik lepiej wypadnie w nieco większych przestrzeniach. Choć sprawdzi się również tam, gdzie chcemy podzielić pokój na dwie części. Jeśli często przyjmujecie gości, a salon jest centralną częścią domu, to narożnik może być dobrym pomysłem. Jeśli zdarza im się u Was również nocować to dobrą opcją dla Was będzie narożnik rozkładany.