77 442 44 00     Pon-Pt 8:00-16:00

Materac- jak wybrać odpowiedni?

19-10-2017

Najważniejszą kwestią przy wyborze materaca jest oczywiście dopasowanie go odpowiednio do naszych potrzeb. Spełnia on, bowiem najważniejszą funkcję, pozwala nam wypocząć i zregenerować siły poprzez zdrowy sen. Jaki zatem wybrać materac, żeby być zadowolonym?

Rodzaje materacy…

Zauważmy zatem na początek, jaki mamy wybór.

Kieszeniowe

Materace kieszeniowe mają wiele możliwości. Są przede wszystkim bardzo elastyczne, co powoduje, że stanowią odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Są również w stanie dopasować się do kształtu naszego ciała.

Piankowe

Materace piankowe natomiast posiadają wszystkie zalety swojego poprzednika, jak również poprawiają krążenie krwi podczas snu.

Bonellowe

Na rynku dostępne są również materace bonellowe. Posiadają one sprężynę w kształcie klepsydry, które dzięki odpowiedniemu nacisku ciała stawiają mniejszy bądź większy opór. W porównaniu do poprzednich dwóch, ten materac nie charakteryzuje nadmierna elastyczność, będzie natomiast idealny dla osób decydujących się urządzić pokój dla gości. Jest również bardzo wytrzymały przez co będzie nam służył przez długie lata.