535 007 003     Pon-Pt 8:00-16:00

Jakie meble do pokoju nastolatka?

01-10-2020

Wybierając meble do pokoju nastolatka warto postawić na rozwiązania, które można dość łatwo modyfikować. Chodzi tu nie tylko o przestawianie mebli, ale również o możliwość uzupełniania ich o kolejne elementy.

Kanapa do pokoju młodzieżowego

Jak umeblować pokój młodzieżowy?

W odróżnieniu od pokoju dziecięcego w pokoju nastolatka najważniejszym elementem jest wygodne biurko lub stolik do odrabiania lekcji. Taki mebel bardzo często łączy w sobie kilka funkcjonalności i jest wykorzystywany także jako stolik pod komputer i inne urządzenia peryferyjne. Kolejnym elementem, na który należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie, jest fotel lub specjalne krzesełko do siedzenia przy biurku. Taki mebel powinien mieć możliwość regulowania wysokości siedziska oraz kąta oparcia, aby zapewnić jak najwygodniejszą pozycję w czasie odrabiania lekcji. Okolicę biurka należy dodatkowo uzupełnić o dostawiane szafki oraz wiszące półki, które będą stanowić idealne miejsce do przechowywania szkolnych podręczników, zeszytów i pomocy.

Niezastąpiony kącik do spania

W wielu pokojach łóżko nastolatka staje się meblem o wszechstronnym wykorzystaniu. W przypadku nastolatka łóżko nie służy tylko do spania, zatem zamiast łóżek na stelażu, wyposażonych w materace o odpowiedniej twardości, warto postawić na rozkładane sofy i kanapy. Kanapy młodzieżowe będą często wykorzystywane także jako miejsce do pracy i nauki, zatem po złożeniu muszą zapewnić miejsce do siedzenia czy pisania. W kanapach istotnym elementem stają się dodatkowe szuflady i pojemniki, w których przechowywana jest pościel. Nastolatkowie muszą mieć meble dopasowane do swojego wzrostu, co w przypadku zakupu łóżka oznacza konieczność sięgnięcia po meble dla dorosłych. To właśnie tam znajdują się rozkładane sofy, narożniki czy kanapy, które z powodzeniem rozwiążą wszelkie problemy "mieszkaniowe" nastoletnich użytkowników.

Wybierając meble do pokoju młodzieżowego warto skupić się na seriach meblowych, które w dowolnej chwili można uzupełnić o kolejne elementy. Gotowe komplety są dobre jako rozwiązanie czasowe - wraz z wiekiem dziecka wzrastają również jego potrzeby. Meblościanka, która była świetna w zeszłym sezonie, w kolejnym sezonie może oferować zbyt mało miejsca na ubrania i przybory szkolne.