535 007 003     Pon-Pt 8:00-16:00

Jaki materac wybrać żeby się wyspać?

16-01-2019

Każdy z nas większość część swojego życia spędza w łóżku. Prawdą jest, że każdy z nas lubi spać. Jednak aby się dobrze wyspać potrzebujemy odpowiedniego materaca. Co jednak sprawia, że decydujemy się na taki, a nie inny model?

 

Zacznijmy od kilku faktów, każdy z nas przesypia średnio 8 godzin w ciągu całego dnia, co stanowi 1/3 pory dnia. Często spotykaną chorobą naszych czasów jest ból pleców oraz liczne wady postawy. Wynikają one najbardziej z nieodpowiednio dobranego materacu do naszych potrzeb. Co zatem musimy zrobić? Przede wszystkim sprawdzić materac, usiąść na nim, poczytać o jego wypełnieniu, sprawdzić czy jest bardzo „twardy” , czy łatwo dopasowuje się do naszego ciała, czy raczej się pod nami „zapada”. Musimy mieć również na uwadze to, że materac to inwestycja długoterminowa i nie prędko wymienimy go na taki, który nam faktycznie odpowiada. Co zatem wybrać?

 

Moim zdaniem najlepszym (i sprawdzonym) wyborem będzie materac sprężynowy bonelowy. Dlaczego taki wybór? Przede wszystkim materac sprężynowy bonelowy posiada w swoim „wnętrzu” pojedyncze sprężyny, które są ze sobą spięte drutem spiralnym. W związku z tym materac sprężynowy bonelowy rozłoży na całej swojej powierzchni ciężar śpiącej osoby. Powoduje to, że materac sprężynowy bonelowy mogą użytkować osoby o różnej masie ciała. Innymi ważnymi aspektami wyboru odpowiedniego materaca jest również (jak wspominałam wyżej) jego twardość. Materac sprężynowy bonelowy będzie dobrym wyborem dla osób, które chcą (lub potrzebują z różnych względów) twardy materac. Sprawdza się od doskonale w przypadku osób starszych albo takich, które cierpią np. na skoliozę i potrzebują twardego i stabilnego podłoża do spania.

 

Podsumowując materac sprężynowy bonelowy to dobry wybór jeżeli macie problemy zdrowotnie i często bolą was plecy. Należy jednak pamiętać, że każdy, a zwłaszcza materac sprężynowy bonelowy należy dopasować do naszych osobistych preferencji.