535 007 003     Pon-Pt 8:00-16:00

Jak dobrać stół i krzesła do jadalni?

05-01-2020

Jadalnia to kluczowe miejsce w każdym domu — to właśnie tam odbywają się rodzinne uroczystości, piątkowe kolacje ze znajomymi czy wreszcie zwykłe niedzielne obiady. Jeżeli chcemy, żeby czas spędzany w tym właśnie miejscu był zawsze udany, musimy przede wszystkim odpowiednio wybrać stół oraz krzesła, które to właśnie tworzą charakter tego pomieszczenia — jak to zrobić? Kilka podpowiedzi znajdziesz poniżej.

Stół do jadalni — jaki będzie najlepszy?

Jeżeli chodzi o meble do jadalni, stół jest jednym z kluczowych elementów. We współczesnych wnętrzach problemem jest często ograniczona przestrzeń, która sprawia, że coraz częściej wybieranym rozwiązaniem są meble rozkładane. Taki właśnie stół jest bardzo popularny, głównie ze względu na to, że na co dzień nie zajmuje dużo miejsca, a w przypadku gdy odwiedzi nas większa liczba osób, bez problemu można go powiększyć.

Jeżeli chodzi o kształt stołu, to najwygodniejszy będzie stół prostokątny, jednak należy pamiętać o tym, że zajmuje on też najwięcej miejsca. W przypadku mniejszych wnętrz lepiej sprawi się stół okrągły lub owalny, który pozwoli nam na to, aby przy mniejszej powierzchni stołu pomieścić więcej biesiadników.

Krzesła do jadalni — postaw na funkcjonalność

Wybierając krzesła do stołu, warto przede wszystkim kierować się naszymi potrzebami, aby dobrać odpowiednio ich ilość, jak i styl. Przy wyborze materiału, z jakiego wykonane są krzesła, zwrócić trzeba uwagę przede wszystkim na styl, w jakim dane wnętrze zostało urządzone. Nowoczesne krzesła, wykonane często z tworzyw sztucznych, sprawdzą się idealnie w przypadku stylu modernistycznego, z kolei, jeżeli nasze mieszkanie utrzymane jest w klimacie tradycyjnym, z pewnością dobrym pomysłem będą krzesła drewniane.

Przy wyborze jakichkolwiek krzeseł zawsze sprawdzajmy czy są one wykonane z odpornych i łatwych w utrzymaniu czystości materiałów, to z pewnością znacząco ułatwi nam życie. Ta sama zasada dotyczy krzeseł z obiciami — przed wyborem materiału, który zostanie w tym celu wykorzystany, sprawdźmy czy jest on odporny na uszkodzenia i łatwy w utrzymaniu czystości.