535 007 003     Pon-Pt 8:00-16:00

Jak dobrać łóżko do pokoju młodzieżowego?

01-08-2019

Meblowanie pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie. Podczas wyboru poszczególnych jego elementów musimy uwzględnić nie tylko ich funkcjonalność i cenę, ale również opinię młodego człowieka, który będzie owe wnętrze zamieszkiwać. Dotyczy to zarówno wystroju pokoju, jak i doboru poszczególnych mebli. Jak kupować meble młodzieżowe? Sprawdźmy.

Trafić w gusta nastolatka

Oferta mebli młodzieżowych (w tym łóżek) jest w sklepach imponująco szeroka. Dlatego nie musimy obawiać się, że pokój młodzieżowy naszego "lokatora" pozostanie pusty. Przy odpowiednim zaangażowaniu oraz poszukiwaniach na pewno uda nam się znaleźć coś odpowiedniego.

Chcąc zakupić łózko dla nastolatka, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

 - wielkość pokoju,

- wzrost dziecka,

- jego preferencje w zakresie kolorystyki oraz zainteresowania.

Warto w poszukiwania łóżka wciągnąć również samego zainteresowanego/zainteresowaną. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz zakup zostanie przez niego/nią zaakceptowany, a my nie będziemy musieli zwracać towaru z powrotem do sklepu. Dziecko może swoje poszukiwania rozpocząć już w internecie. Szeroka oferta sklepów pozwoli mu na znalezienie odpowiedniego modelu dla siebie. A jeśli pod względem finansowym, jak i funkcjonalnym łózko dla nastolatka będzie odpowiedni, to nie pozostaje nic innego, jak jego zakup.

Łózko w różnych formach - czyli jakie miejsce do spoczynku wybrać?

Pokój nastolatka wcale nie musi posiadać łóżka zgodnego z naszym "tradycyjnym" wyobrażeniem. Mamy o wiele więcej możliwości, które - w przypadku dorastającego młodego człowieka - mogą być znacznie praktyczniejsze i nawet bardziej mu/jej przypaść do gustu. Do snu i wypoczynku odpowiednia będzie:

- kanapa młodzieżowa,

- tapczan jednoosobowy,

- wersalka,

- meblościanka z rozkładanym łóżkiem,

- łóżko na antresoli,

- materac na pomysłowym podwyższeniu.

Kanapy i wersalki to dobry pomysł ze względu na możliwość ich wykorzystania również w ciągu dnia. Podczas wizyty przyjaciół dziecko może złożyć takie łóżko, schować pościel i bez problemu poruszać się w swoim pokoju.