535 007 003     Pon-Pt 8:00-16:00

Idealne miejsce do codziennego odpoczynku.

10-05-2019

Kiedy remont mieszkania dobiega końca, przychodzi moment, w którym należy podjąć decyzję, jak zaaranżujemy przestrzeń salonu. Możliwości jest wiele, ale głównymi celami powinny być przede wszystkim estetyka i jak najbardziej praktyczne rozmieszczenie dobranych mebli. Jedną z najtrudniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć jest ta, czy w salonie stanie kanapa czy narożnik.

 

Jak można się łatwo domyślić, zarówno kanapa, jak i narożnik mają swoje zalety. Wszystko zależy od ilości miejsca, jakie chcemy przeznaczyć na meble. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni nada pokojowi dziennemu swoistego charakteru.

Największą zaletą kanapy jest fakt, iż nie zajmuje dużo miejsca. Doskonale nadaje się do mniejszych przestrzeni. Jeśli salon nie jest zbyt przestronny, dobrze sprawdzi się w nim kanapa dwuosobowa. Odpowiednio dobrana, stanie się głównym elementem pokoju dziennego i nada mu charakteru. Jeśli warunki przestrzenne na to pozwalają, można pokusić się o zainwestowanie w nieco większą kanapę. Dodatkowym atutem może być fakt, iż będzie ona rozkładana, a wtedy jej funkcjonalność znacznie wzrośnie.

Kolejną możliwością jest wybór narożnika. Jak wiadomo – jest to mebel większy, ale nie należy go z tego powodu kategoryzować w połączeniu wyłącznie w dużymi przestrzeniami. Narożnik będzie świetnym rozwiązaniem także do małym przestrzeni, jednak wtedy należy pamiętać, iż stanie się on prawdopodobnie głównym meblem pokoju dziennego. Z kolei w większym pokoju doskonale wpasuje się rozmiarem, a jednocześnie jego wykorzystanie nie sprawi wrażenia przytłoczenia. Jeśli salon jest połączony z aneksem kuchennym, narożnik może sprawdzić się przy rozdzieleniu tych dwóch części mieszkania. Należy wspomnieć, iż dostępne są również narożniki z funkcją spania. Dzięki temu mają szansę stać się eleganckim, ale jednocześnie praktycznym rozwiązaniem przestrzeni pokoju dziennego.

Kiedy już wiadomo, jaki jest wybór pomiędzy dwoma głównymi meblami, które mogą stanowić serce salonu, warto zaznaczyć, iż świetnym uzupełnieniem przestrzennym pokoju dziennego są pufy. Dobrane do sofy lub narożnika nadają salonowi charakteru i oczywiście są opcjonalnie dodatkowymi miejscami dla gości. Jedna lub dwie mogą dodać uroku i być ciekawym rozwiązaniem przestrzennym. Zazwyczaj wygląd pufy można dostosować do pozostałych mebli, co sprawia, iż w taki sposób wyposażony salon staje się sercem domu i idealnym miejscem do codziennego odpoczynku.