535 007 003     Pon-Pt 8:00-16:00

Co lepsze do małego pokoju: kanapa czy narożnik?

01-02-2020

Małe pokoje to zawsze wyzwanie, jeżeli chodzi o aranżację — w takich pomieszczeniach każdy metr, a nawet centymetr powierzchni wydaje się być często na wagę złota. Pierwsze pytanie, jakie nasuwa się, kiedy mowa o umeblowaniu małego pokoju służącego nam jako salon to: wybrać kanapę czy może mały narożnik? Co będzie lepszym rozwiązaniem?

Małe pokoje, a narożniki

Jasną sprawą jest to, że główną zaletą narożników jest ich przestronność, która oczywiście wiąże się z tym, że zajmują ono sporo miejsca, jednak aktualnie na rynku mamy naprawdę duży wybór i istnieje możliwość zakupu mniejszego i bardziej zgrabnego modelu. W przypadku narożników do małych pokoi najlepiej zdecydować się na taki, który częściowo pozbawiony jest oparcia, co pozwoli go dosunąć do ściany i zaoszczędzić nieco miejsca.

Praktycznym wyborem do małego mieszkania będzie z pewnością narożnik z funkcją spania, taki narożnik sprawdzi się również wtedy, jeżeli często zapraszamy gości i potrzebujemy miejsca, żeby ich przenocować. Nawet mały narożnik, w przeciwieństwie do sofy umożliwia usadzenie na nim większej ilości osób, dlatego, jeżeli preferujemy wolny czas spędzać w większym gronie, jest to z pewnością rozwiązanie dla nas.

Kanapy w małych pomieszczeniach

Kanapa ma tę przewagę nad narożnikiem, że łatwiej wpasować ją do niedużego pokoju oraz co ważne umożliwia ona przemeblowania — dlatego, jeżeli jesteś fanem częstych zmian, kanapa to z pewnością mebel bardziej mobilny, który z pewnością daje większe możliwości, jeżeli chodzi o zmiany aranżacji.

Kanapa to również odpowiednie rozwiązanie dla osób, które lubią spędzać czas przed telewizorem, zapewnia odpowiedni kąt widzenia niezależnie od miejsca siedzącego, czego nie można już powiedzieć o narożnikach. Sprawdza się ona również przy małej liczbie domowników.

Trudno jednoznacznie powiedzieć, jakie jest lepsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o małe pokoje — zarówno kanapa, jak i narożnik mają swoje wady i zalety, Przy wyborze warto się jednak kierować tym, jak lubimy spędzać czas oraz jakie rozwiązanie podoba nam się bardziej.